Baner

Stepper skrętny na talię i nogi?>

Stepper wskazany jest dla osób, które nie uprawiają regularnie sportów lub też chciałyby poprawić kondycję. Dzięki temu, że nie obciąża nadmiernie stawów, mogą po niego sięgać także sportowi debiutanci. Większość użytkowników chwali mini steppery, bowiem dzięki nim można poprawić uda czy pośladki. Jednak już do poprawienia wyglądu talii i górnej partii ciała lepszy będzie stepper skrętny, który pozwala na ćwiczenie nóg na kilka sposobów, pomaga wymodelować talię oraz dodatkowo umożliwia ćwiczenie rąk.


Jak ćwiczyć na stepperze?

Zaletą steppera jest to, że można z niego korzystać w domu, także oglądając TV lub słuchając ulubionej muzyki. Świetnie się sprawdza jako sprzęt, umożliwiający regularne ćwiczenie przy złej pogodzie na zewnątrz. Natomiast nie każdemu ćwiczącemu odpowiada nieco nudnawy rytm ćwiczeń. Można to zmienić dokupując do steppera specjalne uchwyty do ćwiczenia rąk (niektóre modele mają je zamontowane fabrycznie), dzięki czemu można również zadbać o poprawienie kształtu rąk.


Bez względu na to, czy stepper jest ustabilizowany przez specjalną kolumnę, ma zamontowane uchwyty na ręce czy jest mini stepperem, ważne jest zachowanie odpowiedniej pozycji. W tym przypadku chodzi o ręce, które powinny się układać jak przy wchodzeniu po schodach czy niezbyt obciążającym spacerze.


Tags: