Baner

Jak wybrać lekarza rodzinnego??>


W przypadku choroby czy jakiegoś urazu bardzo często zastanawiamy się gdzie szukać pomocy. Stajemy często przed dylematem czy udać się do przychodni, szpitala, czy na pogotowie. Przecież wiadomo, że zdrowie jest najważniejszą wartością i należy o nie dbać.

Jak wybrać lekarza rodzinnego?


W Polsce każdy ubezpieczony powinien dokonać wyboru i zdecydować się na wybór lekarza, pielęgniarki i w przypadku kobiet położnej pierwszego kontaktu. Wyboru dokonujemy poprzez wypełnienie specjalnej bezpłatnej deklaracji. Wyboru możemy dokonać bezpłatnie raz w roku. Deklaracja powinna być przechowywana w placówce, przychodni w której został wybrany lekarz rodzinny. Ubezpieczeniowy nie musi składać oddzielnych wniosków do NFZ, ani nikogo o tym informować. Wystarczy poprawnie wypełniona i złożona deklaracja we właściwej placówce.

Zakres leczenia - rodzinny lekarz


Lekarz rodzinny odpowiada za realizację i planowanie podstawowej opieki zdrowotnej ubezpieczonego w warunkach ambulatoryjnych jak i domowych. Białostockim lekarzem rodzinnym może być osoba posiadająca specjalizację pierwszego stopnia w zakresie medycyny ogólnej. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest bezpłatna wszystkie koszty wizyty są pokrywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Tags: