Taboret prysznicowy z oparciem

Osoby, które opiekują się na co dzień chorymi, doskonale wiedzą jak ciężko zadbać o ich regularną i prawidłową higienę. Starsi, schorowani ludzie często nie mogą samodzielnie się wykąpać ani w wannie, ani też pod prysznicem, a pomoc innych jest dla nich bardzo niezręczna i krępująca. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalistycznego taboretu pod prysznic, który dzięki wygodnemu oparciu oraz uchwytom bocznym – stabilnie utrzyma chorego nawet w tak trudnych warunkach, jakie panują w łazience podczas kąpieli.

Taboret idealny dla osób starszych i schorowanych

Producenci asortymentu medycznego, coraz częściej tworzą także produkty, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu każdej chorej osoby. Taki stołek pod prysznic jest więc niezastąpiony, gdy nie można samodzielnie zbyt długo stać, a chce się w prawidłowy sposób zadbać o swoją higienę. Obecnie, wiele miejsc produkujących tego typu asortyment stawia na aspekt wygody, komfortu i funkcjonalności tego niezwykle przydatnego sprzętu, który przyda się nie tylko pod prysznicem, czy w wannie, ale i na co dzień w samej łazience, gdy osoba chora będzie chciała bezpiecznie się przebrać lub umyć zęby. Taki stołek jest niezbędny w domach opieki, w szpitalach, w salach, gdzie są rehabilitowane osoby chore, oraz jak widać z powyższego – w indywidualnych domach.

Na jaki taboret pod prysznic warto postawić?

Przeglądając oferty sklepów medycznych można zauważyć, że pojawia się w ich ofercie coraz więcej ciekawszych i praktyczniejszych modeli za naprawdę dobre ceny. Prosty, klasyczny stołek pod prysznic można kupić już od 80 zł. Z kolei, mocny, solidny taboret z oparciem i wygodnymi uchwytami to wydatek w megamedic.pl rzędu około 150 zł. Każde z nich posiada odpowiednią regulację oraz dodatkowe zabezpieczenia, by można było na nim wygodnie i stabilnie usiąść.