W jaki sposób dobra ortezę na kostkę?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że orteza na kostkę jest w najprostszym możliwym ujęciu pewnego rodzaju stabilizatorem, usztywniaczem. Zadaniem tej konstrukcji jest zabezpieczenie określonego odcinka ciała. Godny uwagi jest fakt, że omawiany produkt tak samo, jak gips utrzymuje dany staw w jednej pozycji. Orteza jest jednak zdecydowanie lżejsza. Pomaga również w poruszaniu się osobie, która z niej korzysta.

Jak dobrać powinna zostać dobrana orteza na kostkę?

Należy mieć świadomość, że odpowiednio dobrany stabilizator na kostkę będzie w stanie przyspieszyć nie tylko i wyłącznie leczenie, ale również rehabilitacje po przebytych urazach – zobacz ich szeroki wybór pod adresem megamedic.pl. Oczywiście omawiany produkt będzie spełniał swoją funkcję tylko wtedy, jeżeli będzie właściwie dobrany.

Warto wiedzieć, że orteza powinna być zalecona przez lekarza czy specjalistę z zakresu chirurgii lub ortopedii. Ponadto w dobraniu najbardziej odpowiedniego produktu może pomóc wykwalifikowany pracownik sklepu medycznego. Godny uwagi jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków będzie to fizjoterapeuta. Bardzo istotne znaczenie będzie miał przeprowadzony wywiad z pacjentem

O czym należy jeszcze pamiętać dobierając stabilizator na kostkę?

W kolejnym etapie zadaniem fizjoterapeuty będzie dokonanie pomiarów, które będą potrzebne do właściwego dobrania ortezy. Oczywiście w zależności od typu stabilizatora mogą być potrzebne pomiary obwodu kostki, obwodu nad kostką czy podudzia. Rekomendowane jest przymierzenie przynajmniej kilku ortez. W ten sposób pacjent będzie miał dokładne porównanie, który produkt będzie dla niego zdecydowanie najbardziej odpowiedni.

Należy zdawać sobie sprawę, że na dopasowanie właściwej ortezy kostki koniecznie trzeba będzie poświęcić trochę czasu. Nie jest oczywiście zalecane spieszenie się w tej kwestii.