Gorset ortopedyczny wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy

Od wielu lat panuje powszechne przekonanie, że aby osiągnąć piękną postawę – wystarczy zapanować nad prostą pozycją pleców, opuścić ramiona i ściągnąć ku sobie łopatki. Niestety przekonanie to mija się z prawdą. Nieprawidłowa postawa, czyli niezdolność do utrzymania prostej linii pleców, nie wiąże się z samokontrolą. Oczywiście samokontrola działa, ale przez bardzo krótki czas.

Dlaczego występują trudności w utrzymaniu ciągłej, prostej linii pleców?

Gdy tylko jesteśmy rozproszeni i przestajemy monitorować pozycję pleców, postawa natychmiast staje się zgarbiona. Powodem są dysfunkcje somatyczne w organizmie, które utrudniają utrzymanie wyprostowanej pozycji pleców bez żadnej kontroli. Dopiero po wyeliminowaniu dysfunkcji prawidłowa postawa ciała staje się naturalna.

Gorset ortopedyczny wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy

Gorset ortopedyczny nie zastępuje funkcji własnych mięśni: nie jest w stanie wytworzyć takiej siły trzymania, jaką daje nam siła mięśni. Ale jego główną funkcją jest przypominanie o wyprostowaniu pleców poprzez lekki, ciągły ucisk. Jednak zwykle dzieje się tak, że osoba nosząca gorset na kręgosłupie zapomina, że plecy należy wyprostować. W efekcie zaczyna przyzwyczajać się do oporu jaki stawia pas ortopedyczny, a postawa się pogarsza. Jak więc skutecznie i długo korygować postawę? Po pierwsze, należy wyeliminować wszystkie zaburzenia osteopatyczne w organizmie. Gorset ortopedyczny stosowany wraz z połączeniem leczenia osteopatycznego oraz masażu regeneracyjnego pomoże przeprogramować pamięć mięśniową i przywrócić prawidłową postawę. Leczenie osteopatyczne eliminuje dysfunkcje somatyczne, masaż rehabilitacyjny nauczy mięśni nowego zachowania – prawidłowego poruszania się i utrzymywania odpowiedniej pozycji, a pas ortopedyczny będzie ciągle przypominał o zachowaniu prawidłowej postawy.