Co to jest poduszka ortopedyczna? Dlaczego warto ją kupić?

poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna jest poduszką zaprojektowaną w celu korygowania postawy podczas snu. Są one wykonane z pianki z pamięcią, technologii, która jest w użyciu od dziesięcioleci w dziedzinie medycyny, aby pomóc ludziom z problemami pleców i innych urazów.

Czym jest poduszka ortopedyczna? Wykorzystanie

Poduszka ortopedyczna jest poduszką przeznaczoną do korygowania ułożenia ciała w łóżku lub podczas leżenia na innej powierzchni. Jej konstrukcja odpowiada ergonomicznym kryteriom mającym na celu zapewnienie komfortu i właściwego wsparcia głowy, szyi, ramion i pleców.

Zazwyczaj poduszka ortopedyczna do siedzenia zapewnia lepsze podparcie głowy i szyi w porównaniu ze standardową poduszką. Może również zapewnić lepsze wsparcie dla pleców, nóg i kolan poprzez dostosowanie się do tych obszarów bliżej niż w przypadku tradycyjnej poduszki.

Cechy poduszki ortopedycznej

Poduszki ortopedyczne są zaprojektowane w celu skorygowania pozycji ciała w łóżku lub podczas leżenia na innej powierzchni. Jej konstrukcja jest zgodna z wytycznymi ortopedycznymi, aby zapewnić, że głowa, szyja i kręgosłup są ustawione prawidłowo i wygodnie wspierane przez całą noc, zmniejszając w ten sposób ilość przewracania się i przekręcania. Poduszki zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować obciążenie krytycznych punktów nacisku, zapewniając spokojny sen, podczas gdy Ty utrzymujesz głowę i szyję w prawidłowym ułożeniu.

Jakie są korzyści z poduszki ortopedycznej? Oto kilka z nich:

– Poduszka ortopedyczna utrzymuje kręgosłup w prawidłowym ułożeniu przez całą noc, co eliminuje lub minimalizuje ból pleców.
– Poduszka ortopedyczna promuje prawidłową postawę (szczególnie w przypadku osób śpiących na plecach).
– Poduszka ortopedyczna pomaga złagodzić chrapanie, ponieważ utrzymuje drożność dróg oddechowych.