Na czym polega masaż kobido?

masaż kobido plecy

Coraz większą popularnością wśród kobiet dbających o urodę cieszy się masaż kobido. Nie bez powodu określa się go mianem niechirurgicznego liftingu twarzy. Wywodzi się z Japonii, w której początkowo był dostępny wyłącznie dla szlachetnie urodzonych. Dzisiaj w swojej ofercie ma go coraz więcej salonów masażu i SPA. W odróżnieniu od innych masaży nie oddziałuje wyłącznie na powierzchnię twarzy. Wpływa również na te warstwy skóry, które położone są głęboko, a także na mięśnie. To właśnie dlatego przynosi tak dobre efekty.

Jak wygląda masaż kobido?

Masaż kobido składa się z ruchów szybkich oraz wolnych. Podczas tych pierwszych dochodzi do głębokiej stymulacji skóry. Pozwalają one na uzyskanie efektu liftingu, na którym tak bardzo zależy kobietom decydującym się na ten rodzaj pielęgnacji. To właśnie ruchy szybkie są również odpowiedzialne za wygładzenie. Te wolne to z kolei sposób na głęboki relaks. Dzięki nim znika całe napięcie mięśniowe.

Z jakich etapów składa się masaż kobido?

Masaż kobido obejmuje zawsze kilka etapów. Są to:

  • masaż tkanek głębokich;
  • relaks;
  • drenaż limfatyczny;
  • lifting;
  • akupresura.

Każda z tych części spełnia określone zadanie. W przypadku masażu tkanek głębokich dochodzi do wygładzenia zmarszczek, z kolei głęboki relaks sprawia, że poprawie ulega kolor skóry. Za sprawą części liftingującej dochodzi do poprawy owalu twarzy, zaś drenaż limfatyczny sprawia, że przepływ lifty zostaje usprawniony. Dzięki temu redukcji ulegają obrzęki oraz opuchlizna.

Masaż kobido

Co można zyskać, decydując się na masaż kobido?

Panie, które zdecydują się na masaż kobido (https://www.drstawowska.pl/masaz-kobido) mogą być pewne, że opóźnione zostanie powstawanie zmarszczek mimicznych. Objawy starzenia się skóry będą mniej widoczne, a twarz będzie wydawała się młodsza. Plusem masażu tego typu jest zmniejszenie dolegliwości bólowych głowy, a także redukcja sztywności mięśni.