Dodatki i akcesoria fitness

akcesoria fitness

Aktywność fizyczna jest ważna w codziennym życiu i pozwala zadbać o sprawność ciała oraz wygląd sylwetki. Fitness to coraz popularniejsza forma ćwiczeń dostępna dla każdego. Nie wymaga sprzętu, lecz warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria fitness, aby urozmaicić treningi. Takie wyposażenie może pomóc w dążeniu do wymarzonej formy.

Akcesoria fitness – rodzaje

W sklepach stacjonarnych, jak i online można dostrzec szeroki wybór akcesoriów fitness. Warto zadbać o odpowiednie wyposażenie, które pomoże dążyć do wyznaczonego celu. 

Gumy oporowe to jedne z uniwersalnych akcesoriów. Świetnie nadadzą się do różnorodnych aktywności fizycznych. Jest wiele rodzajów gum oporowych. Mini bands pomogą w wymodelowaniu ud oraz pośladków, nadając opór przy wykonywanych ćwiczeniach. Taśmy pilates stosuje się do rozciągania. Gumy oporowe, co ciekawe mogą ułatwić wykonywanie niektórych ćwiczeń z masą własnego ciała takich jak np. podciąganie na drążku. 

Hantle to świetny dodatek podczas ćwiczeń na przedramię i nie tylko. Warto wybrać odpowiednie obciążenie do własnych możliwości, dzięki temu treningi staną się intensywniejsze. 

akcesoria fitness

Piłki gimnastyczne poprawią kondycję, a także zwiększą elastyczność ciała. Mogą się przydać do ćwiczeń, które pozwolą dbać o zdrową postawę. 

Kettle, czyli odważniki z uchwytem, które sprawdzą się świetnie przy przysiadach. Na rynku jest dostępnych sporo odważników o różnych obciążeniach. Ułatwią budowę mięśni.

Skakanki, które przydadzą się do treningu cardio. Jest wiele dostępnych rodzajów takich jak skakanki crossfitowe, proste, z licznikiem czy ciężarkami.

Jakie akcesoria wybrać do treningu?

. W celu nabrania masy mięśniowej dobre będą hantle, kettle czy gumy oporowe. Natomiast do zrzucenia zbędnych kilogramów warto wyposażyć się w skakanki i skupić na treningach kondycyjnych. Do dbania o postawę i elastyczność ciała optymalne będą piłki gimnastyczne. Akcesoria fitness należy wybierać według własnych preferencji oraz w zależności od celu użytkowania.