Mata do ćwiczeń – potrzebna każdej fit kobiecie?

Jeśli uprawiasz sport, to z pewnością interesujesz się rekwizytami i strojami, które najlepiej będą sprawdzać się w trakcie Twoich ulubionych ćwiczeń. Mata do ćwiczeń jest niezbędnym elementem wyposażenia szafy każdej fit-kobiety.

Joga, pilates

Fankom ćwiczeń rozciągających i relaksujących nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest odpowiednio dobrana mata. Korzystanie z mat dostępnych w fitness klubach jest nie tylko niewygodne, ale i niehigieniczne. Niezbyt komfortowe jest uprawianie ćwiczeń na macie, na której poprzednio wiele osób wyciskało z siebie siódme poty, prawda?

Relaks po siłowni

Maty do ćwiczeń to także doskonały kompan wypraw na siłownię. Zarówno przed jak i po intensywnym wysiłku należy pozwolić swojemu organizmowi wypocząć. Na początek rozgrzewamy się i rozciągamy, a po ćwiczeniach ponownie przechodzimy do rozciągania. W ten sposób zapobiegamy powstawaniu tzw. zakwasów, a także hartujemy nasz organizm.

Wyprawa za miasto

Dobra mata może nam służyć także jako element wyposażenia w trakcie biwaku. Jeśli jest dobrej jakości, problemu nie stanowi jej czyszczenie – wystarczy gąbka i odrobina środka czyszczącego. Dobrej jakości mata nie odkształca się w trakcie użytkowania i nie strzępi się oraz nie dziurawi.