Środki dezynfekcyjne dla aktywnych?

Osoby aktywnie uprawiające sport czy turystykę powinny pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Sport bowiem niestety związany jest z wieloma urazami. Wszelkie otwarte rany mogą łatwo ulec niebezpiecznemu zakażeniu, dlatego też każdy sportowiec powinien zaopatrzyć się w skuteczny i praktyczny środek odkażający.

Do dezynfekcji ran często stosowane są roztwory soli i alkoholu. Można je kupić w praktycznej formie pojedynczo pakowanych jednorazowych gazików. Taki gazik można wyrzucić po zastosowaniu lub pozostawić pod opatrunkiem. Innym popularnym środkiem dezynfekcyjnym jest woda utleniona, czyli trzyprocentowy roztwór nadtlenku wodoru. Jest to bardzo silny środek utleniający, który na powietrzu rozkłada się do wody i tlenu cząsteczkowego. Dzięki tym właściwościom działa bakteriobójczo i świetnie nadaje się do oczyszczania ran.
Bardzo praktyczną formą wody utlenionej jest żel Peroxygel z Apteki Oliwnej. Dzięki żelowej, skoncentrowanej konsystencji działa on szybciej i wydajniej niż forma płynna. Stosowanie żelu jest bardzo proste – wystarczy rozsmarować niewielką ilość żelu na ranie. Już po minucie rana jest odkażona i można ją przykryć opatrunkiem. To szybkie działanie jest dużą zaletą, szczególnie podczas zawodów czy intensywnych treningów. Tubki Peroxygelu zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się w sakwie rowerowej czy nawet kieszeni kurtki.