Baner

Przyrządy do ćwiczeń jako urozmaicenie treningu?>

Ćwiczenie w domu wcale nie musi być nudne, tym bardziej, obecnie mamy do dyspozycji najróżniejsze przyrządy do ćwiczeń, które nie tylko poprawia naszą kondycję, ale również zmotywują do dalszej aktywności fizycznej. Jakie sprzęty wybrać do domowego trenowania?


Siłownia to nie wszystko

Jeśli nie mamy dostępu do siłowni, bądź też brakuje nam czasu na dojazdy i spędzanie na sali paru godzin tygodniowo, to dobrą alternatywą jest ćwiczenia w zaciszu swojego domu, w czym pomocne z pewnością okażą się przyrządy do ćwiczeń. Dodatkowym plusem jest to, że można ćwiczyć na świeżym powietrzu, na łonie natury. Najprostszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na budowaniu siły mięśniowej, sprawdzą się hantle, najlepiej od razu zakupić cały zestaw i stopniowo dokładać obciążenie. Gryf i talerze to bardzo dobra opcja startowa.


Bardzo popularne są teraz przyrządy do ćwiczeń typu kettlebell, czyli odważniki kulowe, które aktywują dodatkowo mięśnie brzucha. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie dać się skusić tanimi chińskimi podróbkami, którymi można sobie zrobić krzywdę. Są one mało wytrzymałe, więc istnieje ryzyko wypadku z ich użyciem. Najlepiej mieć dwa lub trzy kettle o różnych wagach, z których ciężarem nie należy jednak przesadzać.


Tags: