Jak działa Sinupret?


Sinupret ma działanie sekretolityczne, czyli rozrzedza i ułatwia usuwanie śluzu zalegającego w zatokach. Dzięki temu zmniejsza się obrzęk i stan zapalny błony śluzowej nosa i zatok. Sinupret zawiera pięć składników roślinnych, które mają różne właściwości lecznicze:
kwiat pierwiosnka – działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i antybakteryjnie
ziele szczawiu – działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przeciwutleniająco tabletki sinupret
kwiat bzu czarnego – działa przeciwzapalnie i wzmacnia odporność
ziele werbeny – działa wykrztuśnie i łagodzi podrażnienia
korzeń goryczki – działa przeciwgorączkowo i pobudza apetyt

Jak stosować Sinupret?


Sinupret to lek na zatoki, który przyjmuje się po jedzeniu. Tabletki popija się wodą, a krople rozpuszcza się w płynie lub bierze się bezpośrednio. Dorośli i młodzież biorą 2 tabletki lub 50 kropli 3 razy dziennie, a dzieci od 6 do 11 lat – 1 tabletka lub 25 kropli 3 razy dziennie. Sinupret nie jest dla dzieci poniżej 6 lat i nie należy go stosować dłużej niż 2 tygodnie, chyba że lekarz inaczej zaleci.

Jakie są przeciwwskazania i działania niepożądane Sinupret?


Sinupret nie jest dla osób uczulonych na składniki leku lub rośliny z rodziny jasnotowatych. Może też szkodzić osobom z problemami żołądka. Sinupret może wywołać nudności, alergie, zawroty głowy i inne skutki uboczne. Jeśli pojawią się jakieś komplikacje, zaleca się konsultację z lekarzem.

Czym różni się Sinupret extract od Sinupret forte?


Sinupret extract i Sinupret forte to różne wersje leku Sinupret na zatoki. Sinupret extract ma silniejsze stężenie składników roślinnych i jest w kroplach. Sinupret forte ma wyższą dawkę składników roślinnych i jest w tabletkach. Oba leki mają podobne wskazania, przeciwwskazania i działania niepożądane.

Podsumowanie


Sinupret to lek ziołowy na zatoki, który rozrzedza śluz i zmniejsza stan zapalny. Jest dostępny w tabletkach lub kroplach, które zawierają pięć składników roślinnych. Sinupret może mieć działania niepożądane i nie powinien być stosowany przez osoby uczulone lub dzieci poniżej 6 lat. Sinupret extract i Sinupret forte to wersje leku o różnym stężeniu i dawce składników roślinnych.