Zawody przyszłości

Co roku powstają rankingi i listy tak zwanych „zawodów przyszłości”, czyli takich, na które nie spada zapotrzebowanie i w których bez problemu znajdziemy pracę. Od lat na liście tej znajduje się zawód fizjoterapeuty. Choć dostępność i jakość służby zdrowia poprawia się, niestety nie brak schorzeń i urazów powodujących długotrwałe kalectwo i konieczność rehabilitacji.

Zawód fizjoterapeuta

Aby móc go wykonywać, niezbędne są studia kierunkowe na poziomie przynajmniej licencjata lub magistra. Studia te można odbyć na uczelniach państwowych i prywatnych. Dobry fizjoterapeuta edukuje się właściwie przez całą drogę zawodową. Kwalifikacje można podnosić na specjalnych kursach. Kursy dla fizjoterapeutów we Wrocławiu czy innych miastach organizowane są przez cały rok i bez problemu znajdziemy wiele ofert.

Dla kogo?

Osoba, która chce zostać fizjoterapeutą, musi lubić kontakt z ludźmi oraz wykazywać się empatią i cierpliwością. Dobra kondycja fizyczna i siła również będą nieocenione w tej pracy, gdzie często konieczne jest podnoszenie i pomaganie pacjentom w poruszaniu się. Fizjoterapeuta dziecięcy musi ponadto wykazywać się kreatywnością. Aby zachęcić dzieci do ćwiczeń, często trzeba przedstawiać je im w formie zabawy, która ma nie tylko bawić ale tez przynosić zamierzony efekt terapeutyczny.