Ciśnieniomierz naramienny — must have w domowej apteczce!

Dobry ciśnieniomierz naramienny to gwarancja prawidłowości odczytów i bezproblemowa kontrola ciśnienia krwi w warunkach domowych. Od ręki są one dostępne w większości aptek stacjonarnych, internetowych, sklepach ze sprzętem medycznym i w większych supermarketach. Rankingi też mówią same za siebie i bezsprzecznie wygrywają w nich urządzenia naramienne.

Gwarancja skutecznego pomiaru

Odczyt ciśnienia krwi, przeprowadzany za pomocą ciśnieniomierza nadgarstkowego, niesie ryzyko braku dokładności i wyższych odchyleń. Nie dziwi więc fakt, że w gabinetach lekarskich rzadko kiedy spotyka się tego rodzaju sprzęt. Z jednej strony są lżejsze i tańsze, ale nie dają pewności prawidłowego odczytu. Aby mieć pewność uzyskania najlepszego pomiaru za pośrednictwem ciśnieniomierza naramiennego, należy pamiętać o odpowiednim nałożeniu mankietu. Nigdy nie należy zakładać go na ubranie, gdyż spowoduje to nieprawidłowości w odczycie. Zawsze przed pomiarem należy podwinąć rękaw.

Jaki dobry ciśnieniomierz wybrać?

ciśnieniomierz naramienny

Standardowe ciśnieniomierze powoli odchodzą do lamusa. Prym wiodą obecnie urządzenia nowoczesne, które nie sprawiają problemu podczas samodzielnych pomiarów. Przed zakupem upewnij się, że mankiet posiada rozmiar odpowiedni dla Twojego ramienia. To niezwykle ważne, gdyż większość ciśnieniomierzy do użytku domowego jest wyposażona w mankiet średniej wielkości.  Podczas pomiaru powinien on ciasno owijać się wokół ramienia. Po założeniu mankietu musisz mieć możliwość swobodnego wsunięcia pod materiał opuszek dwóch palców. Ciśnieniomierz automatyczny naramienny to najłatwiejszy sposób na szybkie sprawdzenie wartości ciśnienia krwi. Sprzęt elektroniczny wyposażono w technologię pompowania, pamięci wartości ciśnienia, pulsu, a nawet rytmu serca. Nowoczesne urządzenia niejednokrotnie posiadają możliwość przekazywania wartości pomiaru bezpośrednio do smartfona. Dostępne są też modele ze wbudowanym głośnikiem, czy z przyciskami czujnika dotykowego.