Biotyna na mocne i gęste włosy

Biotyna, znana także jako witamina B7, to jeden z kluczowych składników mających wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Niedobór tej niezwykle ważnej witaminy objawia się nadmiernym wypadaniem włosów i ich łamliwością oraz nadmiernym przesuszeniem skóry. Sprawdź, w jaki sposób biotyna pomaga osobom marzącym o długich, mocnych i gęstych włosach i kiedy należy wprowadzić jej suplementację!

Biotyna na włosy – właściwości

Biotyna na włosy wzmacnia je na całej długości – od nasady aż po same końce. Witamina H, znana także jako witamina B7, czyli biotyna to substancja, która skutecznie hamuje nadmierne wypadanie włosów. Okazuje się, że wzmacnianie cebulek włosowych to tylko jedna z wielu właściwości tej witaminy. Oprócz tego B7 witamina:

  • redukuje przesuszenie skóry głowy i łagodzi łupież
  • reguluje pracę gruczołów łojotokowych 
  • wspiera leczenie różnych form łysienia
  • wpływa na regenerację włosów
  • zapobiega rozdwajaniu się końcówek
  • wpływa na stymulację wzrostu włosów

Choć biotyna zwykle bywa kojarzona jako substancja wzmacniająca włosy i zapobiegająca ich wypadaniu, należy podkreślić, że witamina B7 ma także ogromny wpływ na kondycję skóry i paznokci. Osoby, które suplementują biotynę zauważają spłycenie zmarszczek, redukcję obrzęków i zmniejszenie cieni pod oczami. Co więcej, właściwości witaminy H sprawiają, że skóra staje się bardziej nawilżona i promienna. 

Kiedy warto wprowadzić suplementację?

Nadmierne wypadanie włosów, przesuszona skóra głowy, matowa cera i rozdwajające się paznokcie – to sygnały, że w organizmie pojawił się niedobór biotyny. Na szczęście jej poziom można z łatwością uzupełnić stosując odpowiednie suplementy diety oraz kosmetyki. Witaminę B7 można przyjmować w dwóch postaciach – jedna to biotyna tabletki, czyli substancje działające wewnątrz organizmu. Drugą z opcji jest zastosowanie specjalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, które mają w swoim składzie cenną witaminę H. Biotyna w tabletkach ma działanie kompleksowe, co oznacza, że wpływa nie tylko na kondycję włosów, ale także na wygląd skóry czy paznokci. Z kolei kosmetyki pielęgnacyjne z reguły uzupełniają niedobory witaminy w konkretnych partiach ciała.