Zabieg powiększania ust – gdzie, jak, czym?

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg powiększania ust. Do wypełnienia najczęściej używa się kwasu hialuronowego, który po pewnym czasie zostaje samoistnie wchłaniany przez organizm. Jest to jedna z najpopularniejszych procedur medycyny estetycznej, która ma na celu nadanie ustom pełniejszego wyglądu i wyrównanie asymetrii. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący składnik w naszej skórze, który odpowiada za utrzymanie nawilżenia, elastyczności i objętości tkanek.

Zabieg powiększania ust

Procedura powiększania ust  polega na wstrzyknięciu żelu z kwasem hialuronowym w okolice warg, aby nadać im pożądaną objętość. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza dokładną konsultację z pacjentem, żeby poznać oczekiwania i określić sposób działania.

Zabieg przeprowadza się zazwyczaj przy użyciu miejscowego znieczulenia. Lekarz wstrzykuje małe ilości kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły w odpowiednie miejsca warg. Może również skorygować nierówności lub asymetrię warg, aby uzyskać naturalny i harmonijny efekt.

powiększanie ust Białystok zabieg

Natychmiastowe efekty i długotrwałe rezultaty

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym w Białymstoku (https://www.drstawowska.pl/medycyna-estetyczna/powiekszenie-ust-bialystok-modelowanie-korekcja-ksztaltu) są widoczne natychmiast po zabiegu, ale ostateczne rezultaty można ocenić po kilku dniach, kiedy obrzęk i zasinienie ustąpią. Efekt utrzymuje się zazwyczaj przez okres kilku miesięcy, po czym kwas hialuronowy zostaje stopniowo wchłonięty przez organizm.

Istnieje kilka korzyści związanych z powiększaniem ust. Po pierwsze, kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, co zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych i nietolerancji. Ponadto ma zdolność do wiązania wody, co prowadzi do nawilżenia i poprawy elastyczności ust. Zabieg jest również stosunkowo bezpieczny i mało inwazyjny, co oznacza, że większość pacjentów może wrócić do codziennych aktywności bez większych przeszkód.