Zabieg powiększania ust – gdzie, jak, czym?

powiększanie ust Białystok

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg powiększania ust. Do wypełnienia najczęściej używa się kwasu hialuronowego, który po pewnym czasie zostaje samoistnie wchłaniany przez organizm. Jest to jedna z najpopularniejszych procedur medycyny estetycznej, która ma na celu nadanie ustom pełniejszego wyglądu i wyrównanie asymetrii. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący składnik w naszej skórze, który odpowiada za utrzymanie nawilżenia, elastyczności i objętości tkanek.

Zabieg powiększania ust

Procedura powiększania ust  polega na wstrzyknięciu żelu z kwasem hialuronowym w okolice warg, aby nadać im pożądaną objętość. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza dokładną konsultację z pacjentem, żeby poznać oczekiwania i określić sposób działania.

Zabieg przeprowadza się zazwyczaj przy użyciu miejscowego znieczulenia. Lekarz wstrzykuje małe ilości kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły w odpowiednie miejsca warg. Może również skorygować nierówności lub asymetrię warg, aby uzyskać naturalny i harmonijny efekt.

powiększanie ust Białystok zabieg

Natychmiastowe efekty i długotrwałe rezultaty

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym w Białymstoku (https://www.drstawowska.pl/medycyna-estetyczna/powiekszenie-ust-bialystok-modelowanie-korekcja-ksztaltu) są widoczne natychmiast po zabiegu, ale ostateczne rezultaty można ocenić po kilku dniach, kiedy obrzęk i zasinienie ustąpią. Efekt utrzymuje się zazwyczaj przez okres kilku miesięcy, po czym kwas hialuronowy zostaje stopniowo wchłonięty przez organizm.

Istnieje kilka korzyści związanych z powiększaniem ust. Po pierwsze, kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, co zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych i nietolerancji. Ponadto ma zdolność do wiązania wody, co prowadzi do nawilżenia i poprawy elastyczności ust. Zabieg jest również stosunkowo bezpieczny i mało inwazyjny, co oznacza, że większość pacjentów może wrócić do codziennych aktywności bez większych przeszkód.