Z jakim problemem do nefrologa?

Nefrolog zajmuje się problemami układu moczowego oraz problemami związanymi z funkcjonowaniem nerek. Schorzenia te należą do jednych z najpoważniejszych spośród wszystkich, które mogą dotknąć pacjentów. Chore nerki lub nieprawidłowo działający układ moczowy wpływa w sposób diametralny na ogólny stan organizmu.

nefrolog białystok

Nefrolog współpracuje intensywnie również z urologiem – niezależnie od płci pacjenta. Jednocześnie, nefrolog nie jest chirurgiem, dlatego do niego należy leczenie zachowawcze, a do chirurga leczenie inwazyjne – operacyjne. Do nefrologa trafiamy zwykle od lekarza ogólnego, do którego z kolei kierujemy swe kroki w pierwszej kolejności, gdy dolega nam coś złego ze strony układu moczowego, taką pomoc znajdziesz w Cmryska. Lekarz ogólny przepisuje skierowanie do nefrologa, który oceni stan naszych nerek i zdiagnozuje ewentualny problem, jaki powstał w układzie moczowo-nerkowym. Nefrolog Białystok przyjmuje prywatnie, jak i jest to lekarz stacjonujący w państwowych jednostkach leczniczych. Można leczyć się u nefrologa w szpitalu, jak i w prywatnym gabinecie, płacąc za usługi.

Do nefrologa trafiamy więc, gdy wydarza nam się kamica nerkowa, stan zapalny układu moczowego lub choroba Fabry’ego lub cystynuria. Nieco bardziej złożone problemy, z którymi trafiamy do nefrologa to również kłębuszkowe zapalenie nerek oraz zespół nerczycowy. W skrajnych przypadkach, gdy dochodzi do niewydolności nerek, wówczas również jesteśmy pod opieką nefrologa.