Bolesne i ciężki nogi po całym dniu? Jest na to sposób

Ucisk może leczyć. W jaki sposób? To bardzo proste. Ucisk leczniczy jest stopniowany i wykorzystywany w kompresoterapii. Z problemem żylaków mierzy się bardzo dużo osób, mówi się nawet o 60% społeczeństwa. Dobrze jest zdawać sobie sprawę do jakich poważnych problemów może prowadzić nieleczenie tej choroby. Szczególnie, że jej profilaktyka jest doprawdy banalna i zupełnie bezpieczna.

Terapia uciskowa i jej wpływ na organizm

Kompresoterapia, czyli inaczej terapia uciskowa, to nic innego jak zastosowanie pończoch uciskowych Mega Medic. Terapia ta ma na celu przywrócenie fizjologicznego kierunku krążenia krwi w żyłach. To właśnie dzięki niej można z powodzeniem pozbyć się bólu i ciężkości nóg po całym dniu. Świetnie sprawdza się również dla osób, które borykają się z częstymi obrzękami. Pończochy na żylaki sprawiają, że żyły nie poszerzają się i zredukowane zostają widoczne żylaki powierzchowne. Odpowiednio dobrany ucisk to przede wszystkim zmniejszona objętość zalegającej krwi, więc mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zatorów.

Pończochy uciskowe – czy jest to skuteczne?

Systematyczna kompresoterapia daje świetne efekty, przeprowadzono na ten temat bardzo dużo badań, dlatego też lekarze chętnie tę metodę polecają. Od tego czy terapia będzie skuteczna zależy przede wszystkim regularność zakładania oraz odpowiednio dobrany rozmiar pończoch uciskowych. Jeśli nie chcemy przyjmować leków, to kompresoterapia jest najlepszym (a wielu twierdzi, że równie dobrym co farmakoterapia) sposobem na przewlekłą niewydolność żylną. Terapia ta nie tylko leczy, ale również zapobiega powstawaniu żylaków. Warto stosować ją już na jak najwcześniejszym etapie choroby, gdy nogi wydają się bardzo zmęczone po całym dniu, są wręcz bolesne. Podkolanówki i pończochy uciskowe są łatwo dostępne, a ich założenie nie jest zbyt skomplikowane, dlatego wiele osób chwali sobie właśnie tego rodzaju kompresoterapię.