Usztywniacz na nadgarstek – jak wybrać odpowiedni model?

Jak wiadomo, urazy kończyny górnej są bardzo poważną kwestią. Z tego też powodu wymagają właściwego wsparcia. Warto wiedzieć, iż ręce są bardzo istotnym elementem, który pomaga niemal w każdej codziennej aktywności. Jeżeli zostaną unieruchomione, może okazać się to dla nas dużym utrudnieniem uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie na co dzień. 

W przypadku wszelkiego rodzaju szyn gipsowych, które jeszcze jakiś czas temu były uznawane za najlepsze rozwiązanie w przypadku wszelkiego rodzaju złamań, problemem jest kwestia sztywności ręki przez ciężki i nieelastyczny opatrunek. Co więcej, zazwyczaj nie ma możliwości zdjęcia go, co znacznie utrudnia utrzymanie higieny. 

W przypadku nowoczesnej ortezy na nadgarstek wykonanej z materiałów lekkich i elastycznych jest możliwość zdjęcia opatrunku oraz zadbanie o higienę nie tylko kończyny, ale także samego opatrunku. Warto wiedzieć, iż usztywniacz nadgarstka to produkt wygodny w użytkowaniu, poza tym umożliwia on przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci, a co za tym idzie, przyspiesza proces regeneracji.

Co należy wiedzieć o usztywniaczach nadgarstka?

orteza nadgarstka

Orteza nadgarstka jest pomocna przy wszelkiego rodzaju zmianach zwyrodnieniowych. Sprawdza się także w przypadku osób, które doznały urazów skrętnych, deformacji nadgarstka, czy też przykurczy stawów. W zależności od stopnia obrażeń można zdecydować się na miękką wersję ortezy na nadgarstek lub z szynami.

O czym należy pamiętać? 

Aby orteza spełniała swoją funkcję i dobrze chroniła przed ponowną kontuzją, musi ona gładko i delikatnie, a zarazem stabilnie przylegać i podtrzymywać kończynę. Warto decydować się na usztywniacze z szynami, jeżeli obrażenia są duże. Dzięki temu kończyna będzie nie tylko odpowiednio unieruchomiona i ustabilizowana, ale także zabezpieczona przed ewentualnym pogłębieniem się kontuzji.