Czy warto inwestować w szczoteczki soniczne?

Higiena jamy ustnej ma istotne znaczenie dla zdrowia całego ciała ludzkiego. Z tego względu zalecana jest codzienna dbałość o higienę całej jamy ustnej za pomocą odpowiedniej szczoteczki do zębów. Współcześnie na rynku pojawiły się szczoteczki soniczne, które mają być pomocą w dbaniu o wygląd i zdrowie naszych zębów. Zarówno szczoteczka soniczna jak i manualna pełnią tę samą rolę, jednakże szczoteczka soniczna do zębów wykazuje się większą dokładnością jak i możliwościami (nawet 40 000 ruchów w ciągu minuty).

Przewaga stosowania szczoteczki sonicznej do zębów

Technologia soniczna umożliwia wprawienie główki szczoteczki w ruch wibracyjny, co pozwala na osiągnięcie dużo większej liczby ruchów w ciągu minuty. Z tego powodu tego rodzaju szczoteczka soniczna do zębów skuteczniej usuwa płytkę nazębną i resztki jedzenia oraz dodatkowo zmienia zwykłą pastę do zębów i wodę w mikro bąbelki, które dostają się w przestrzenie między zębami. To jest główną przewagą szczoteczek sonicznych nad zwykłymi szczoteczkami do zębów. Szczoteczka z technologią soniczną używana każdego dnia zapewnia czystość zębów oraz bielszy uśmiech.

Zalety używania szczoteczki sonicznej do zębów

szczoteczka soniczna do zębów

Stosując szczoteczki soniczne czyścimy zęby o wiele dokładniej tym samym zapobiegamy nagromadzaniu się kamienia nazębnego jak i powstawaniu ubytków.

Do głównych zalet szczoteczki sonicznej przeznaczonej do jamy ustnej użytkownicy zaliczają:

  • delikatniejsze mycie zębów;
  • dokładne usuwanie płytki nazębnej;
  • lepsze rozprowadzenie pasty po całej jamie ustnej;
  • dodatkowe funkcje jak np. wybielanie zębów, masaż dziąseł i inne.

Oczywiście użytkownicy takich szczoteczek wskazują także na wady ich użytkowania jak cena poszczególnych modeli szczoteczek sonicznych czy możliwość zepsucia się urządzenia. Szczoteczka soniczna jest oczywistym wyborem dla osób dbających o zdrowie jamy ustnej.